KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13591014
nr 1359 1014
Lennart Alexandrie
(1930-2019), Sverige
Oljemålning, "Afton vid Stranden". Signerad, daterad 1991. Olja på duk, 53x58 cm
Lennart Alexandrie, svensk bildkonstnär född 1930, död 2019.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 9 november 2020
kl 19:19:29
4/11 17:36:06
100 kr
9/11 19:14:30
Lennart Alexandrie
Läs mer om Lennart Alexandrie